sparta forever homepage
Jméno: heslo: ?
zaregistruj se hledej

reklama

Fórum


schweinsteiger - 11:14

Tommy. - 11:02
Tak leda na pouti papírovou papriku. :P

V P - 11:12

Tak já mám pocit že Julda byl gólově celkem úspěšný v juniorce, pak se bohužel zranil a zraněný je stále.

Tommy. - 11:05

tak orientovat se v hráčích české ligy už dávno není problém, špatný je, že to málo, co by tady za něco stálo, si vedle zahraničních klubů má tendenci rozebrat i 4-5 českých. Dřív jsme byli osamocená jednička jen my a chlapci si mohly nohy ušoupat, aby se k nám dostali.

Tommy. - 11:02

bastien: to by pak šel chlapec hrát někam úplně jinam, než do MLS ;)
Juliše neřeším, nad ním jsem zlomil hůl. Možná ho zkus poslat do Maďarska, tam uvidíme, co vystřílí ;)

schweinsteiger - 10:52

A co se týče naší koncepce, tak to se snad ani koncepcí manažerskýho řízení nazvat nedá. Taháme sem hráče, který by vyskautovalo 9/10... Šural, Sýkora, Štětina, Kadlec, druhej Kadlec, Judas... To ti vymyslí bába v trafice.

schweinsteiger - 10:48

Zatímco náš klenot Julda není králem ani v blbý Juniorský lize, kam si sám vlezl. A stejně tak ani jeden z těch, co sem přitáhl AS. Tenhle borec má vítězný myšlení a je zvyklej, že to na něm stojí. Když to přeženu, tak z příchozích k tomu má nejblíž Plavšič vzhledem k tomu, v jakým hrál klubu a možná ještě tak Janko.

Tommy. - 10:36

bastien: no, vohřál sis polívčičku (nic ve zlým) :)
myslím, že není sporu vo tom co píšeš, že nejsem schopni vyskautovat - a je mi fakt jedno jestli z vlastních zdrojů nebo přes externisty - hráče z zemí, které uvádíš, to jde zase za vedením. Ale dá se pochopit, že se prostě manažersky rozhodli pro jinou cestu. Trochu se obávám, jestli ta současná není zase dalším z řady opačných extrémů, Mavubové, Bibionové, Jankové a Chaimové apod. vypadají jak když někdo tahá čísla Matesa...
P.S. MLS je liga pro vysloužilce, tam není těžký bejt králem :P

schweinsteiger - 10:28

Na druhou stranu třeba dodat, že většina v rozhovorech o vydírání Libercem apod. jedním dechem dodávala, že pokud není dostupné zboží na domácím trhu, je třeba se podívat ven. Já to bral zcela konkrétně a jako pro nás relevantní trhy jsem opakovaně uváděl Balkán, Rumunsko a okolní státy (V4), zvlášť pak Maďarsko, s ohledem na to, že Slovákům se u nás dlouhodobě nedaří a z Polska se bude přetahovat hůř kvůli tamějším podmínkám. Dokonce jsem přidával dva konkrétní příklady hráčů. První zhruba půl roku až rok po mých doporučeních, která MM opsala jako skutečný zájem Sparty, odešel ZDARMA do Legie Varšava a se statistikou 56 zápasů - 40 gólů - 11 asistencí odešel za 3M Euro do Chicaga k mému oblíbenci, kde s 24 góly ve 34 zápasech je nejlepším střelcem MLS. A to je mu pořád 29. Druhý ještě před Eurem 21 doporučovaný na něm za slabou Makedonii dal dva góly a šel za 1,50M Euro do Levante, kde odehrál 11 zápasů a vstřelil z pozice ofenzivního záložníka 4 góly. (CR7 má gól 1).
Hráči tam jsou kvalitní, za malý peníze a očividně je dokáže najít i průměrnej fanoušek Sparty s nulovým rozpočtem na skauting. Akorát ono by se muselo chtít, že jo. Radši přivedem někoho od Nehody a ten nám hodí pade bokem, když se za to u DK přimluvíme a ještě ušetříme za nějakej skauting a podobný nesmysly. :P

Tommy. - 10:22

každopádně jsem na tu zimu zvědavej, dneska máme v kádru 28 hráčů, špageťák chce jádro 18 okolo kterých se to bude točit, takže odhaduji něco kolem max. 23 borců v Áčku. No, budou zajímavé hlasy těch, co plakali kvůli nedostatečně širokému kádru, když nás loni stihla ta vlna zranění :P

Tommy. - 10:15

kverda 10.07 - jo jo, to je hezký, vobzvlášť v kontextu těch novejch posil, který měly ten československej póvl nahradit. Akorát to na hřišti není vidět a pátý místo nám tak zuby nehty drží ten zbytek co tu zůstal...třeba Pepa Šural, na kterým svého času nenechal nikdo nit suchou, občas Venoušek, dodneška rozporuplná osobnost, Vatajelu, kterýho kdyby nevytáh plukovník, tak se po něm všichni povozej jak na sáňkách. No a pak třeba žebrák Mareček, kterej má kupodivu letos odehráno nejvíc z celýho kádru :)

Tommy. - 10:10

Mareček přišel do Sparty ve 23 letech po 3 sezónách v Belgii a Holandsku, kde odkopal cca 70 zápasů, IMHO to bylo v době, kdy by se dalo říct, že byl ve formě a měl perspektivu. Mazuch v nějakejch 26 letech po 6 letech v zahraničí (Belgie a Ukrajina), kde odehrál kolem 170 zápasů. Takže totéž co u Marečka. Bohužel se vracel po vážném zranění, asi se věřilo, že se dá do cajku a bude šlapat s šanci na repre stopera. U Holka to bylo velice podobné. Tím chci říct, že v té době se nejednalo o nějaké jelimany, kteří by byli odepsaní nebo podprůměrní. Nebyl důvod si myslet, že budou stát za hovno a dopadnou tak jak dopadli a nadává se na ně.
Poslední 3-5 let to stojí za hovno, svezou se s tím téměř všichni, kdo v tu dobu u nás hráli nebo hrají, ale netvrdil bych tak striktně, že byli všichni tak špatní. Kolikrát se jen tady mluvilo o tom, že Sparta má nejlepší hráče z ligy, ale trenér s nimi neumí pracovat...

kverda - 10:07

A nutno rict, ze mnoho z Vas tuhle politiku DK tady na foru podporovala. Prece se nenechame vydirat nejakym Libercem. Je dobre, ze prisel zadarmo, kdyz se nechytne, tak to nevadi. A dalsi hlasky tu byly bezny. Vysledek tehle politiky se dostavil v lete, kdy bylo jasny, ze pokud chcem vubec uvazovat o celu ligy, musime pulku kadru vyhazet.

kverda - 09:59

Tommy: Ano, tihle borci byli odrazem vedeni. Protoze, jak se tu psalo vcera, kdyz byli ve forme, tak DK nechtel vyplaznout vic jak 20 mega. Takze misto dvou, trech hracu po 35-40 mega v top forme, jsme privedli 6 hracu v prumeru po 10 mega. Ale chytl se jeden z nich a ostatni tu akorat zahnivali. Predevsim z duvodu, že prisli uplne mimo. Casto v takovym rozpolozeni, ze byli zraly tak na Duklu nebo Slovacko. A tady dostali pulmegovej plat mesicne a meli to tahnout.

Tommy. - 08:43

když pominu takový ty levý alá JO apod., tak jsem přesvědčenej, že každýho hráče, kterýho bereme - a nejenom my - tak to děláme proto, že věříme, že to bude mít smysl, že hráč bude přínosem. Je moc lehký soudit to po letech, kdo byl nebo nebyl šlápnutím vedle.
Samozřejmě se najdou borečci, co některé nové hráče hned odstřelí (oblíbenci vs. neoblíbenci), ale čekala snad většina, že to s Holkem, Marečkem nebo Mazuchem bude stát takhle za hovno? Těžko, tehdy to byla dost zajímavá jména. Ono je taky zajímavý sledovat jak Sparta s těmi hráči pracovala. Holka znásilnila ze záložníka na stopere, kde se z něj půl sezóny uchcávalo, ale pak šel jen dolů. S Marcem se vytřelo skoro každé místo v sestavě, no a Mazuch, tam to prostě asi nešlo přes zdraví. A to bychom mohli pokračovat s dalšími jmény.
Hráči, jejich výběr a výkony jsou odrazem realizačního týmu (trenéra především) a vedení. Ale to už tu bylo tisíckrát napsáno. Mně je těch kluků spíš líto.

schweinsteiger - 06:57

Udělat to u nás, tak nemáme s kým hrát

Karlos - 01:43

czert - nenaplnil protoze nikde se nedostal do treninku na dele nez nekolik malo mesicu. Na jednu stranu ty sklenene nema cenu drzet a na druhou stranu se tady picovalo jak poustime hejdu, jak poustime prikryla atd.

czert85 - 01:14

Karlos: no ale nenaplnil to pak už nikde jestli v sobě něco měl. Nevím, těžko říct.
Vybavuje se mi knížka Alexe Fergusona kde vzpomíná na Sahu s tím, že to byl jeden z nejlepších útočníků co kdy v Manchesteru měl. Ale měl přesně tenhle problém, že byl pořád zraněnej. Tak ho nakonec pustili a žádnou další hvězdnou kariéru už moc neudělal. Asi tyhle skleněnky nemá cenu držet byť jsou sebelepší. Kaloudovi holt v tý kariéře něco chybělo, těžko dneska soudit na co reálně měl

Karlos - 01:04

czert85 - 00:47 Kaloudu je potreba brat trochu jinak IMHO. Tam je to primarne o tom, ze je ultraskleněnka. Kdyz u nas zavesil s Panathinaikosem tak jsem veril, ze toi co v sobe ma u nas proda. Ale pak se zase hned zranil a pak zase a pak byla zima a nemelo cenu ho dal drzet.

omega13 - 01:01

DanK - 00:45 frajírek, osobně jsem velmi opatrnej v soudech že někdo někde říkal. O Mazuchovi tady spousta lidí říkala že až něco tak bude nejlepší obránce ligy. Dneska je to snadný říct že to byla hovadina ho vzít.

czert85 - 00:47

CG: neříkal jsem, že to bylo špatně, uved jsem je jen jako příklady, oba mi přišly podobný jako Holek s Mazuchem, kteří tu byli dnes zmiňovaný. U Mazucha se přeci taky nečekalo když ho brali, že to dopadne takhle. To přeci nikdy nečekáš. Ale u těchto případů se nám snad nikdo za celou dobu nepoved.
U těch stříbrných dvacítkářů pomalu všichni ve 23 byli za svým kariérním vrcholem. U Střeštíka to platí celkem určitě, u Kaloudy taky, vždyť kde on od té doby co byl ve Spartě hrál?

DanK - 00:45

Minář - 00:31

Tohle "zkusilo, nevyšlo", se na Spartě v poslední dekádě objevuje žel bohu celkem dost často ...
V době, kdy Sparta brala tyhle dva brněnské ogárky, měla jejich kariéra sestupnou tendenci, a je úplně šumafuk, kolik jim tenkrát bylo, takže ta metafora "uvadající" sedí naprosto přesně.
Co se týče té problémovosti, tak o Střeštíkovi se bavit snad na tohle téma nemusímě, a o Kaloudovi jsem slyšel, že to je nebetyčný frajírek, takže to je prašť, jako uhoď ...

Milan Minář - 00:31

V čem byl prosím Kalouda problémový?

Milan Minář - 00:30

Uvadající kariéra ve třiadvaceti? Navíc oba dva hráči, kteří fakt uměli? Zkusilo, nevyšlo. Peníze to nestálo ani nás a ani Spartu. Jsou daleko horší příchody...

DanK - 00:05

Celticgirl - 23:59

Co je na tom špatně? Třeba to, že se brali jako hráči, jimž se poslední dobou nedařilo, nehráli, byli problémoví. Sparta není, respektive by neměla být, nějakým resuscitačním střediskem, kam si nějaký frajírek přijde oživit uvadající kariéru.

hurvajs - 00:04

DanK - včera 23:57: Breznaník aspoň pořádně bojoval na tribunách :-D

Celticgirl - včera 23:59

Tak u tech dvou slo o hostovani, takze co je na tom spatne? Navic vrchol.. bylo jim kolem 22, 23 let. Tam predpokladas, ze ten vrchol stale jeste prijde.. mne tohle vadi asi ze vseho nejmin. Daleko vic mi vadi prichody typu Jiracek, tam opravdu neslo moc veci cekat..

Alkatras - včera 23:58

Ok, tak ignosce, pořád jsem si tak nějak myslel, že tu sezónu před tím příchodem k nám byl poměrně produktivní a ta jeho anabáze v repre byla také onu sezónu, už mi to holt nepamatuje tak, jak to pamatovávalo. :-)) Díky za osvěžení paměti.

DanK - včera 23:57

cvzert85 - 23:48

Jednu dobu? Ještě celkem nedávno jsme cílili na rádoby lukrativní jména, která se v konečném důsledku ukázala jako šlápnutí vedle stejné jako v případě zmiňovaného Střeštíka. (Jiráček, Breznanik, ...)

czert85 - včera 23:48

Alkatras: ne ne, my ho určitě nebrali když byl na nějakým vrcholu, to už z něj padal. A to je přesně ten styl, kterej jsme jednu dobu praktikovali

czert85 - včera 23:45

Alkatras: tak strýček google praví toto - Předloni byl zářivou hvězdou, loni se ale často ani nevešel do základní sestavy. "My i Mara Střeštík jsme od poslední sezony čekali víc. Potřebujeme ho znovu nastartovat. Měl určitou kvalitu a hodnotu, ale ty šly dolů," vysvětlil brněnský sportovní ředitel Radek Bělák.
Zdroj: https://fotbal.idnes.cz/kdo-je ste-opusti-fotbalove-brno-stre stik-je-blizko-hostovani-ve-sp arte-1ne-/fotbal.aspx?c=A09062 6_074526_fotbal_rou

Alkatras - včera 23:44

czert85 - 23:41: Tak to byl spíše Kalouda, ne? Ten přícházel z CSKA po dlouhé herní odmlce... :-)

Alkatras - včera 23:43

leonardis - 18:44: Za mě bych dokončil čistku a pustil Costu, M.Kadlece, Marečka, Frýdka, Lafatu (plus nenávrat Holka a Váchy) a k nim Biabianyho, jehož pokračování ve Spartě nedává smysl.

czert85 - včera 23:41

Alkatras: mam pocit... určitě v případě jednoho z těch dvou padlo, že Sparta se toho hráče pokusí restartovat a mam za to, že to bylo spíš u Střeštíka než u Kaloudy

Alkatras - včera 23:34

czert85 - 21:44: Tak tady bych se hádal. Že se Střeštík šel k nám restartovat, to si rozhodně nemyslím. Možná už mi paměť neslouží tak, jak by měla, ale Střeštík měl za sebou povedené sezóny v Brně, byl dokonce povolán do repre. Spíš už v Brně stagnoval a tak udělal tenhle krok dopředu. Bohužel vinou zranění mu to tu nevyšlo tak, jak si asi všichni zúčastnění představovali.

  Novinky na internetu
hrac

Rosický Tomáš

známka:

6 7

zápasy: 10
góly: 1
ž. karty: 1
č. karty: 0

hrac

Plavsić Srdjan

známka:

6 0

zápasy: 5
góly: 1
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Dúbravka Martin

známka:

5 3

zápasy: 12
góly: 0
ž. karty: 1
č. karty: 0

hrac

Sáček Michal

známka:

5 3

zápasy: 11
góly: 0
ž. karty: 4
č. karty: 0

hrac

Hovorka David

známka:

5 2

zápasy: 10
góly: 1
ž. karty: 2
č. karty: 0

1.  recchi  recchi  393

2.  *n*  *n*  375

3.  Sektor  Sektor  348

4.  DoktorBubus  DoktorBubus  347

5.  Skříň  Skříň  332

6.  Holous  Holous  330

7.  FVL  FVL  323

8.  bruno_rossini  bruno_rossini  313

9.  kozi  kozi  312

10.  lvice  lvice  310

11.  Rudej  Rudej  307

reklama
reklama
Facebook
Toto jsou stránky, které si tvoří samotní fanoušci fotbalové Sparty. Za jednotlivé příspěvky odpovídá jejich autor a nemusí vyjadřovat názory a stanovisko redakce.
Pokud chceš přispět i ty, neváhej a kontaktuj nás na fanousci@spartaforever.cz .
Zasláním jakéhokoli materiálu dává jeho odesílatel redakci automaticky svolení k jeho publikování na tomto webu a právo k případnému dalšímu využití.
Zároveň tím potvrzuje, že je jeho autorem. Jakékoliv užití obsahu těchto stránek včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků, videí a fotografií je bez písemného souhlasu Sparta Forever zakázáno.
2004 - 2017 (c) Sparta Forever (fanousci@spartaforever.cz) Follow spartaforever on Twitter
reklama
reklama