sparta forever homepage
Jméno: heslo: ?
zaregistruj se hledej

Ženy Sparty

Bavendo ( AC SPARTA – Slovan Liberec, I. kolo 1. ligy žen 2017/2018)

Starej Homolka 14.08.2017 09:09

Je to již přes 12 let, co sleduji ženský tým Sparty. Hodně toho zůstalo stejného. V sestavě stále válí Bertholdová, sestry Martínkovy a Mocová. Ta doslova řádí. V prvním kole nové sezóny vstřelila do sítě Liberce čistý hattrick. To ale předbíhám. Na zápasy se stále jezdí do TCM Strahov. Každý fanoušek Sparty může být pokaždé hrdý na to, jaké mají mládežnické a další naše celky skvělé prostředí pro svůj sportovní růst.

Tým Sparty stále baví. U klandru vládne domácí uvolněná atmosféra. A o kuriózní situace není nouze. Co se změnilo? Kvalita ženského fotbalu šla ve všech směrech rapidně nahoru. A to nejen u našeho týmu, ale i soupeřek. (Dočasná) změna však bohužel nastala v tom, že Sparta ztratila dominanci předchozích let. V nedávné době sbírala titul za titulem (dokonce 9x v řadě!) a pohár za pohárem. V uplynulých letech však tituly vyhrávají konkurentky z edenu. Současný tým však naznačuje, že má velmi dobrý potenciál a návrat mistrovského poháru do těch nejsprávnějších rukou by nemusel být vůbec daleko! Sledujte ženský tým Sparty v této sezóně pozorně!

Los ligových soutěží si trošku zalaškoval. Na srpnovou neděli nachystal dvojboj zápasů Sparty s Libercem. A rozdělil je rovnoměrně. Mužský A tým Sparty zajížděl navečer pod Ještěd. Ženský A tým naopak na Strahově v odpoledních hodinách přivítal své rivalky ze severu. Ženský tým Sparty po letním doplnění vzdáleně připomíná ten mužský. Ve svých řadách má hned několik hráček ze zahraničí. Všechny předvedly proti Liberci velmi dobré výkony. Sparta se od začátku do konce utkání prezentovala aktivním běhavým fotbalem, kdy diváky nenudila zdlouhavou rozehrávkou vzadu, ale snahou hrát stále vpřed. A to především po stranách. Míč často běhal na strany a hráčky se snažily využít každé skulinky v postavení soupeřek. Sparťanky také předvedly řadu fofrovaček a nasazení není třeba zmiňovat. Pořádný kolotoč rozjela především Nepokojová, která pěkně větrala obranu Liberce. Brzy se Sparta ujala také vedení, kdy show Nepokojové zúručila Mocová –skluzem, penaltou a dorážkou- 3:0. Sparta ani poté neubrala z tempa - což je pro fanoušky vždy paráda! Aktivní hra však přinesla i některé nepřenosti a ztráty, ale to prostě k fotbalu patří. Tým má ještě na čem pracovat. Až se to vyladí – Sparta bude mašina! Skóre se nakonec zastavilo na stavu 6:0. Tenhle fotbal baví.

Pohodový zápas dokreslila i atmosféra nejen v hledišti. Jeden z diváků z něj ochotně občerstvuje svou vodou Ringelovou, která se marně u postraní čáry shání po lahvi s pitím. Ta s diváky stačí probrat ještě další věci jako jsou například potrhané stulpny. Na hřišti rozhodčí dávají heslu „Against Modern Football“ praktickou podobu. Když hlavní nevidí zvednutý praporek své asistentky, která signalizuje ofajd, ta na nic nečeká a křičí na hlavní „Veeerčooooo, Verčoooo“. Na co nějaké technické vymoženosti, vysílačky a mluvítka! Tato situace se k potěše a pobavaní fanoušků opakuje ještě dvakrát. Roztomilé. Prostě bavendo!

Rozhodčí naposledy foukne do píšťalky a je čas se odebrat do Třetího poločasu na nějaké to občerstvení. A z místní kantýny nechtěně sledovat, jak většina sparťanek dbá na regeneraci. Postupně venku lezou do obrovské kádě se studenou vodou, aby v ní daly odpočinout svým nohám. Samozřejmě v dresech a trenkách vytažených proklatě vysoko, aby si je nezmáčely.

Tak příště vystartujte na zápasy ženského týmu Sparty také!

Sparta Forever!

Starej Homolka


AC Sparta Praha - FC Slovan Liberec 6:0 (3:0)

Branky: 6., 16. 37. Mocová, 50. Ringelová, 62. Stašková, 84. Nepokojová

Diváci: 73

Sparta: Dorsey - Vyštejnová (68. Dlasková), Odehnalová (61. Kavalová), Raben, Strom - Ringelová, I. Martínková (74. Koubová), Bertholdová, Nepokojová - Stašková (64. Kolander), Mocová (77. Halinen)

Liberec: Horáčková - Černá (54. Dlouhá), Lacková, Němečková (76. Hančová), Tůmová, Kotlánová, Kopčová, Čiperová, Šušolová, Kovaľová, Novotná

Fotogalerie

Sparta - Liberec

Výhra v úvodu sezony 6:0
 

Diskuze k článku

Komentáře (0)

  Novinky na internetu
hrac

Stanciu Nicolae

známka:

6 2

zápasy: 2
góly: 1
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Drchal Václav

známka:

6 0

zápasy: 1
góly: 30
ž. karty: 1
č. karty: 0

hrac

Nita Florin

známka:

5 9

zápasy: 2
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Frýdek Martin

známka:

5 7

zápasy: 2
góly: 3
ž. karty: 6
č. karty: 0

hrac

Štetina Lukáš

známka:

5 4

zápasy: 1
góly: 1
ž. karty: 1
č. karty: 0

1.  FVL  FVL  44

2.  Wega  Wega  43

3.  DAPDO  DAPDO  36

4.  Holous  Holous  33

5.  zbarda  zbarda  32

6.  velkámikinka  velkámikinka  31

7.  koste  koste  30

8.  Průcha  Průcha  28

8.  Celticgirl  Celticgirl  28

8.  maraml  maraml  28

11.  SpartanAdam  SpartanAdam  27

reklama
reklama
Facebook
Toto jsou stránky, které si tvoří samotní fanoušci fotbalové Sparty. Za jednotlivé příspěvky odpovídá jejich autor a nemusí vyjadřovat názory a stanovisko redakce.
Pokud chceš přispět i ty, neváhej a kontaktuj nás na fanousci@spartaforever.cz .
Zasláním jakéhokoli materiálu dává jeho odesílatel redakci automaticky svolení k jeho publikování na tomto webu a právo k případnému dalšímu využití.
Zároveň tím potvrzuje, že je jeho autorem. Jakékoliv užití obsahu těchto stránek včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků, videí a fotografií je bez písemného souhlasu Sparta Forever zakázáno.
2004 - 2018 (c) Sparta Forever (fanousci@spartaforever.cz) Follow spartaforever on Twitter
reklama
reklama