sparta forever homepage
Jméno: heslo: ?
zaregistruj se hledej

Navštívili jsme

Ostuda v Brně (Zbrojovka - Sparta, 5. kolo I. ligy 2017/18)

roboACS 27.08.2017 16:03

Minulý týden jsem si na sebe upletl asi pěkný bič, když jsem se rozhodl, že budu o dění ve Spartě psát pozitivně.Jak mam napsat pozitivní report z toho, co jsem včera viděl v Brně? Prostě jen sepíšu co jsem viděl a zažil.

V sobotu 26.8.2017 zavál los HET ligy Spartu do největší vesnice v republice. Na výjezd jsem tentokrát výjimečně nejel z Prahy, ale z nedalekých Říčan, kde jsem se v pátek večer tak trochu zapomněl. Mam dovču tak proč ne? Jedeme ve dvou autem. Další dva Sparťany nabíráme ve Vlašimi. Tankodrom D1 je v sobotu odpoledne bez kolon i v místě oprav a tak cesta za popíjení pivka a domácí pálenky celkem příjemně utíká. U stadionu jsme již ve čtyři. I se podařilo zaparkovat celkem blízko ochranné zóny stadionu, takže minimalizujeme nebezpečí střetu s domácími. U stadionu již obvyklé procedury. Natáčení občanských průkazů i celé osoby a důkladný šacing. Pobavila improvizovaná pokladna, nepobavila cena lístku.

Jestliže už v Praze bylo vedro, tak tady je to ještě výrazně horší. Cestou ukazoval teploměr teplotu povrchu silnice 42 stupňů a v sektoru hostů na přímém slunci není o moc méně. Takže všichni ke stánku na točené pivko. Obsluha trochu vázne. Vůbec nestíhají. Fandové se osvěžují i polejváním hlavy, namáčením oblečení i pitím obyčejné vody. Je takové vedro, že i pisoáry na pánských záchodech se ochlazují vodou a nejde to zastavit, takže za nedlouho vznikl okolo hajzliků slušný rybníček.

V 17 hodin utkání začíná. V základu překvapivě nastupuje uzdravený Lukáš Vácha. Naopak do Brna vůbec neodcestovali třeba Martin Frýdek nebo Václav Kadlec. Ten sdílí na twitru, že je někde jako divák na první A třídě...

Domácí, toho času na posledním místě tabulky s jedním jediným bodem, nás mohou zaskočit asi jen bojovností. A přesně to se stalo. Hned z kraje utkání překvapí naší obranu ze standardní situace. O chvíli později mají ještě jednu šanci a pak už jen v pohodě brání vedení. Sparta má sice držení míče snad 80 procent, ale na hřišti jsme totálně jalový. Útok středem hřiště? Neexistuje. Hezky po stranách a pak centr do vápna, který je buď nepovedený a nebo souboje ve vzduchu vyhrávají hráči Zbrojovky. Nic se nezmění ani po pauze. Stále je to bez nápadu, bez překvapení. Po druhém gólu domácích už je jasné, že ani na čtvrtý pokus v Brně nevyhrajeme. Nic na tom nezmění ani vyloučení střelce druhé branky Vraštila ani závěrečné posílení útoku, při kterém jsme dokázali konečně trefit brankový prostor, ale kontaktní gól nepadl. Po prohře 0:2 tak máme po 5 kolech 8 bodů při skóre 4:4 a jsme ve středu tabulky...

Žádná velká sláva to není ani v hledišti. Na stadionu se sešlo 8016 diváků. Domácím chybí kotel za brankou. Je tam pouze jeden človíček mávající velkou vlajkou. Jinak mají brňáci na ostatních tribunách vlajky zakázané. Párkrát se ozve pražské kurvy, jinak moc slyšet nejsou. To samé platí i o našem kotli. Na plotu sice máme vlajek dost. Nechybí Letenští, Falanga ani fan kluby, ale chybí hlasivky. V sektoru se nás sešlo asi 500 ale jestli celej zápas fandilo opravdu pořádně snad 100 možná 150 lidí, tak je to hodně. Tak proč tam kurva do toho kotle chodíte, když pak neotevřete hubu, nezvednete ruce? V průběhu zápasu je použito i menší množství pyrotechniky, ale žádná nedoletí až na hrací plochu. Doufejme že ani menší incident s obsluhou občerstvení (když fandové nejsou spokojeni s rychlostí podávání jídla a nápojů) nebude pro disciplinárku záminkou k uzavření sektoru hostů při derby.

I o repre pauze můžete přijít podpořit Spartu:

28.8.2017 13:00 Strahov Sparta juniorka - Slovan Liberec

3.9.2017 16:00 Praha Slavia - Sparta ženy

4.9.2017 13:00 Strahov Sparta juniorka - Bohemians Praha¨

10.9.2017 15:00 Strahov Sparta ženy - Hradec Králové

10.9.2017 18:00 Letná Sparta - Karviná


roboACSFC Zbrojovka Brno - AC Sparta Praha 2:0 (1:0)

Branky: 22. Polák, 58. Vraštil

ŽK: Pavlík, Vraštil - Mareček, Vácha

ČK: Vraštil

Brno: Melichárek - Vraštil, Pavlík, Kijanskas, Šural - Polák, Sedlák - Přichystal (70. Jovanovič), Pilík (76. Kratochvíl), Lutonský - Koné (54. Škoda).

Sparta: Koubek - Zahustel (46. Vatajelu), Mareček, Hovorka, Costa - Biabiany, Mandjeck (43. Sáček), Vácha (70. Janko), Ben Chaim - Lafata, Šural.

Rozhodčí: Příhoda - Paták, Blažej.

Diváci: 8016.

Fotogalerie

Brno - Sparta

Prohra 0:2 a absolutně ostudný, neobhajitelný výkon všech
 

Diskuze k článku

Komentáře (7)

  Novinky na internetu
hrac

Stanciu Nicolae

známka:

6 2

zápasy: 2
góly: 1
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Drchal Václav

známka:

6 0

zápasy: 1
góly: 30
ž. karty: 1
č. karty: 0

hrac

Nita Florin

známka:

5 9

zápasy: 2
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Frýdek Martin

známka:

5 7

zápasy: 2
góly: 3
ž. karty: 6
č. karty: 0

hrac

Štetina Lukáš

známka:

5 4

zápasy: 1
góly: 1
ž. karty: 1
č. karty: 0

1.  FVL  FVL  44

2.  Wega  Wega  43

3.  DAPDO  DAPDO  36

4.  Holous  Holous  33

5.  zbarda  zbarda  32

6.  velkámikinka  velkámikinka  31

7.  koste  koste  30

8.  Průcha  Průcha  28

8.  Celticgirl  Celticgirl  28

8.  maraml  maraml  28

11.  SpartanAdam  SpartanAdam  27

reklama
reklama
Facebook
Toto jsou stránky, které si tvoří samotní fanoušci fotbalové Sparty. Za jednotlivé příspěvky odpovídá jejich autor a nemusí vyjadřovat názory a stanovisko redakce.
Pokud chceš přispět i ty, neváhej a kontaktuj nás na fanousci@spartaforever.cz .
Zasláním jakéhokoli materiálu dává jeho odesílatel redakci automaticky svolení k jeho publikování na tomto webu a právo k případnému dalšímu využití.
Zároveň tím potvrzuje, že je jeho autorem. Jakékoliv užití obsahu těchto stránek včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků, videí a fotografií je bez písemného souhlasu Sparta Forever zakázáno.
2004 - 2018 (c) Sparta Forever (fanousci@spartaforever.cz) Follow spartaforever on Twitter
reklama
reklama