sparta forever homepage
Jméno: heslo: ?
zaregistruj se hledej

Co se děje

DERBY! Do Edenu pro vítězství!

Redakce 12.09.2017 11:26

Tak už je to tady, zápas podzimu, střetnutí, kde jde víc než jen o fotbal, o vládce Prahy, či o postavení v tabulce. Je tu DERBY, není u nás nic víc.

Vzájemný zápas mezi pražskými "S" je vždy událost, o které se mluví a píše dlouho před zápasem a i po něm, v našich luzích a hájích není většího utkání. Tradici a rivalitu nejde ničím nahradit! Letošní podzimní DERBY je v pořadí už 288. střetem nejslavnějších a nejúspěšnějších českých fotbalových klubů. Statistika je na naší straně, 133 vítězství - 67 remíz - 87 porážek - skóre: 517:422. Avšak na tu se nehraje, rozhodnutí vždy leží jen na hřišti.

Z posledních dvou vzájemných utkání jsme vytěžili pouze bod za jarní remízu a zejména ostudný výkon v loňském podzimním zápase na Letné se nám dlouho nevymaže z paměti. Tohle se již nikdy nesmí opakovat, takhle to odevzdat (ale to jsme si říkali třeba i po Jihlavě, po nedávném Brnu apod.). V naší momentální situaci, ať už za ní stojí cokoli, si musíme jet do Edenu pro výhru, pro nic jiného! Už bylo dost času na sehrání, kádr máme široký, hráče zdravé. Jakýkoli jiný cíl by byl alibismus. Musíme věřit, že hráči a trenér už konečně pochopili, co znamená hrát ve Spartě! A svou troškou do mlýna musíme přijít i my, fanoušci. Jak říkal po zápase s Karvinou Tomáš Rosický: "Přál bych si, abychom byli jednotní. Já jim rozumím, že jsou zklamaní, já jsem taky zklamaný. Čekal jsem, že to bude lepší. Ale nepomůže nám nic jiného, než že se semkneme a potáhneme za jeden provaz." Ukažme to v Edenu.

Vršovický klub letos odstoupil od nepsané dohody, která tu byla léta, že si oba kluby vyjdou vstříc a dostanou maximální možný počet vstupenek pro své fanoušky do sektorů pro hosty a sparťanům poskytl jen striktně určenou 5% kvótu lístků (nemluvě o razantním zvýšení ceny). A tak se do Edenu letos na podzim podívá do našeho sektoru jen 1095 šťastlivců (doufejme, že Sparta sešívaným na jaře oplatí stejnou mincí.), kteří vstupenky v předprodeji rozebrali během chvíle. O to více musíme být slyšet!

Jelikož se tedy hraje na stadionu slavie, vyráží se na toto utkání do vršovického Edenu tradičně pochodem z Letné pod taktovkou Ultras Sparty. Sraz je, jako vždy, u letenského stadionu v neděli v 13:30 a odchod je plánován na 14:30. Takže kdo chce, tak se může připojit, vítáni jsou i ti, na něž se vstupenka nedostala, čím více fanoušků půjde, tím lépe. Dress code je stejný jako v posledních letech - černá a k tomu bylA opět vyrobena speciální trička - Antislávisti. Na ty, na které se nedostalo při nedělním zápase s Karvinou si je mohou pořídit na místě nedělního srazu, cena je 300,- Kč.
Trasa pochodu by měla být Letná - Malostranská - Mánesův most - Kaprova - Staroměstské náměstí - Václavské náměstí - Želivského - Bělocerkevská - Eden. Samozřejmě je tu možnost, že se ještě bude operativně měnit v závislosti na okolnostech. O dalších podrobnostech a informacích sledujte facebookové stránky Ultras Sparty - FB Ultrassparta.

Letošní DERBY bude nejen tradiční střetnutí největších rivalů, ale nejspíš i utkání hodně určující další dění v klubu a v jeho okolí.

Pražské 288. DERBY slavia - Sparta je na pořadu v neděli 17. září od 18:00 hod. na stadionu Eden ve Vršovicích.

Ale ještě než vypukne toto velké nedělní fotbalové derby v Edenu, můžeme si zajít natrénovat hlasivky na futsalové derby. V pátek 15. září od 20:30 hostí sparťanští futsalisté rivala ze slavie ve své Areně Sparta na Podvinném mlýně. Tak dorazme podpořit futsalisty Sparty v co největším počtu a řádně se naladit na neděli. Sparta je jen jedna! Více info zde: FB Sparta futsal či na www.sparta-futsal.cz/

Tak program na pátek a neděli už máme a co ještě něco na sobotu? Není problém. Pro fanoušky sparťanské mládeže je tu dvojzápas dorostu na Strahově, kdy nejdříve od 13:00 hostí U19 tým SFC Opava a se stejným soupeřem se pak utká i Holoubkova U17 od 15:15 hod. Choďme na mládež Sparty, nudit se určitě nikdo nebude. Program a zápasy sparťanské mládeže zde: Mládež Sparty

No a pro fanoušky sparťanského rugby tu taky máme program. Ragbisté Sparty přivítají rovněž v sobotu a to od 14:00 hod. na svém hřiště vedle Areny Sparta na Podvinném mlýně tým RC Jimi Vyškov. Tak kdo nepůjde na Strahov, dorazte do Vysočan na tento skvělý sport v podání sparťanských borců - více info zde: FB Rugby Club Sparta či na rcsparta.cz/

Sparťanský fanoušek se tak o víkendu jistě nudit nebude a všichni si přejeme úspěch na všech frontách.

Jedno město, jeden klub! Sparta tempo!

Redakce

Diskuze k článku

Komentáře (7)

  Novinky na internetu
hrac

Stanciu Nicolae

známka:

6 2

zápasy: 2
góly: 1
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Drchal Václav

známka:

6 0

zápasy: 1
góly: 30
ž. karty: 1
č. karty: 0

hrac

Nita Florin

známka:

5 9

zápasy: 2
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Frýdek Martin

známka:

5 7

zápasy: 2
góly: 3
ž. karty: 6
č. karty: 0

hrac

Štetina Lukáš

známka:

5 4

zápasy: 1
góly: 1
ž. karty: 1
č. karty: 0

1.  FVL  FVL  44

2.  Wega  Wega  43

3.  DAPDO  DAPDO  36

4.  Holous  Holous  33

5.  zbarda  zbarda  32

6.  velkámikinka  velkámikinka  31

7.  koste  koste  30

8.  Průcha  Průcha  28

8.  Celticgirl  Celticgirl  28

8.  maraml  maraml  28

11.  SpartanAdam  SpartanAdam  27

reklama
reklama
Facebook
Toto jsou stránky, které si tvoří samotní fanoušci fotbalové Sparty. Za jednotlivé příspěvky odpovídá jejich autor a nemusí vyjadřovat názory a stanovisko redakce.
Pokud chceš přispět i ty, neváhej a kontaktuj nás na fanousci@spartaforever.cz .
Zasláním jakéhokoli materiálu dává jeho odesílatel redakci automaticky svolení k jeho publikování na tomto webu a právo k případnému dalšímu využití.
Zároveň tím potvrzuje, že je jeho autorem. Jakékoliv užití obsahu těchto stránek včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků, videí a fotografií je bez písemného souhlasu Sparta Forever zakázáno.
2004 - 2018 (c) Sparta Forever (fanousci@spartaforever.cz) Follow spartaforever on Twitter
reklama
reklama