sparta forever homepage
Jméno: heslo: ?
zaregistruj se hledej

Ženy Sparty

Víno, ženy, Sparta (Slovácko - Sparta, 6. kolo I. ligy žen 2017/18)

Martin Polák 25.09.2017 12:13

Jelikož mi muži Sparty v posledních týdnech moc radosti nepřinášeli, tak jsem se tuto neděli rozhodl pro zápas žen. V rámci 6.kola ženské ligy zavítala naše děvčata na půdu silného Slovácka. Hrálo se ve Starém Městě na Širůchu, kam to z Uherského Brodu nemám daleko, a tak o můj nedělní program bylo postaráno.

Na utkání se mi ale nevstávalo vůbec lehko, protože den předtím jsem v UB navštívil hokejové utkání, které se nakonec pro nefunkční rolbu odložilo... jelikož jsem ale dobrák od kosti, začal jsem klukům z bufetu pomáhat se svařákem, pro zklamané fanoušky, kterého měli dost... z ničeho nic se k tomu začala nalévat i slivovice, a o „pěkné“ nedělní ráno tak bylo postaráno.

Na Širůchu jsme byli s předstihem, a tak jsme mohli se Svaťou z Ostrožské Lhoty zavzpomínat, jak jsme kdysi na Širůch jezdívali na Spartu, do „gladiátorské“ klece. Kde jsme se před několika lety, shodou okolností, i seznámili. Dnes ovšem míříme na útulnou hlavní tribunu a sledujeme předzápasovou rozcvičku. Již při ní si všímám, že některé hráčky si s míčem opravdu rozumí. Před zápasem jsme si od místních děvčat koupili zápasový zpravodaj, z kterého se dozvídáme, že po utkání žen následuje v 15:30 utkání Slovácko WU18 - Sparta WU18. A tak se domlouváme, že zůstaneme i na ty smyslné dorostenky, když už tu jsme. Ve zpravodaji je rozhovor s bývalou hráčkou Slovácka, která odešla studovat do USA, Denisou Šenkeříkovou. Její otec Pavel v první polovině 90.let střelecky řádil v dresu ČSK Uherský Brod, v MSFL a já jako malý kluk jsem ho obdivně sledoval.

Hned v 1.minutě mohly domácí krásky skórovat, to když zahrávaly přímý kop a centrovaný míč propadl až na malé vápno. Naštěstí hráčka Slovácka minula bránu. Hned jsem si pomyslel: „Ty woe, jako bych tam viděl Holka a spol.“ :-) Pak se hra vyrovnala a hrálo se převážně mezi šestnáctkami, protože našim holkám zatím chyběl klid v předfinální části. Ve 28.minutě byla ve vápně faulována Iva Mocová a sudí nařídila penaltu. K té se postavila Petra Bertholdová a s přehledem proměnila - 0:1. Jen o pár minut později zahrála domácí hráčka ve vápně rukou, ale tentokrát píšťalka sudí zůstala němá. Asi se už bála, písknout penaltu dvakrát za první poločas, který byl víceméně bojovný.

O přestávce se s námi dal do řeči Dušan Žovinec (týmový manažer), který nám poděkoval za podporu a pozval nás na ligu mistryň proti Soluni.

Hned na začátku 2.poločasu trefila Andrea Stašková břevno, míč se odrazil na brankovou čáru, a pak ven... gól byl opravdu blízko. Ve 49.minutě se ve vápně dostala k míči volná Pavlína Nepokojová, její střelu na zadní tyč před brankářkou srazila domácí hráčka do protisměru, a míč se ocitl v bráně - 0:2. Od té chvíle Sparta převzala otěže zápasu do svých rukou a na hřišti dominovala. Holky zklidnily a zpřesnily hru a vytvářely si hodně šancí. Hezky se nám dívalo na hezké ženy, které to umí s míčem... Například jako na Kylie Strom, která je na tom technicky (až Iniestovsky) dobře, má cit pro míč, i přehled... Už se nedivím, že Rudej chodí fotit i na Strahov. :-) V 72.minutě, kdy vstřelila Pavlína Nepokojová svou 2.branku, bylo 0:3. V závěru se pískala ještě jedna penalta, kterou ovšem Irena Martínková poslala těsně vedle pravé tyče. A tak utkání skončilo vítězstvím Sparty 3:0.

Holky podaly poctivý, bojovný výkon, v tomhle šla ostatním příkladem na hrotu bojující Mocová, a vše podpořily fotbalovostí a kolektivním pojetím... prostě radost pohledět! :-) Po zápase jsme si zašli do hotelu v areálu na oběd... vývar po sobotě přišel vhod. A i na vepřovém řízku jsem si pochutnal. Na odchod mi ještě Svaťa poručil panáka finské vodky k jeho pondělním narozeninám... naštěstí jsem to ustál a mohli jsme jít sledovat dorostenky. :-)

Utkání dorostenek skončilo také vítězstvím Sparty, ale jenom 1:0. Výhra to byla upracovaná. O výhře rozhodla ve 12.minutě kapitánka týmu Michaela Khýrová. To když se zpoza vápna opřela do míče a její přízemní střelu ještě některá z domácích tečovala mimo dosah brankářky.

V utkání mě zaujala zejména hráčka domácích Nela Krejčířová hrající na postě defenzivní záložnice. Měla skvělý přehled a dobrou rozehrávku. Po jejich centrech za obranu, nám Slovácko hrozilo nejčastěji. Z týmu Sparty se mi technicky nejvíc líbila Eliška Dvořáková, která se nebála hrát jedna na jednu, a svými úniky po pravé straně domácím hodně zatápěla. Utkání dorostenek se hrálo na vedlejším hřišti s umělou trávou. Trochu mě mrzelo ošklivé zranění Anety Buryánové, které posíláme energii, a přejeme brzké uzdravení.

V podvečer pak konečně zabrali i naši drazí muži proti Teplicím a hned je ten svět veselejší... takže s touto nedělí můžu být nadmíru spokojený! Snad už to bude dál pokračovat jenom tímto způsobem. :-)

Sparta forever!

S pozdravem Váš Martin Polák.


Ženy - 1. FC Slovácko vs AC Sparta Praha 0:3 (0:1)

Branky: 49., 72. Nepokojová, 28. Bertholdová z pen.
Diváci: 150

Sparta: Dorsey - Vyštejnová, Odehnalová, Raben, Strom - Halinen, Bertholdová, I. Martínková, Nepokojová (87. Kladrubská) - Stašková (82. Stárová) - Mocová (79. Bužková)

Starší dorostenky - 1. FC Slovácko vs AC Sparta Praha 0:1 (0:1)

Branka: 12. Khýrová
Diváci: 50

Sparta: Pučová - Machutková, Sonntagová, Buryánova (17. Dudová), Kotrčová - Dvořáková (79. Grešová), Pochmanová, Khýrová, Marcinková - Cvrčková (71. Kodadová), Šubrtová (60. Prokůpková)

foto: www.zeny.fotbal.cz

Fotogalerie z utkání zde: Slovácko - Sparta

Diskuze k článku

Komentáře (4)

  Novinky na internetu
hrac

Stanciu Nicolae

známka:

6 2

zápasy: 2
góly: 1
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Drchal Václav

známka:

6 0

zápasy: 1
góly: 30
ž. karty: 1
č. karty: 0

hrac

Nita Florin

známka:

5 9

zápasy: 2
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Frýdek Martin

známka:

5 7

zápasy: 2
góly: 3
ž. karty: 6
č. karty: 0

hrac

Štetina Lukáš

známka:

5 4

zápasy: 1
góly: 1
ž. karty: 1
č. karty: 0

1.  FVL  FVL  44

2.  Wega  Wega  43

3.  DAPDO  DAPDO  36

4.  Holous  Holous  33

5.  zbarda  zbarda  32

6.  velkámikinka  velkámikinka  31

7.  koste  koste  30

8.  maraml  maraml  28

8.  Průcha  Průcha  28

8.  Celticgirl  Celticgirl  28

11.  SpartanAdam  SpartanAdam  27

reklama
reklama
Facebook
Toto jsou stránky, které si tvoří samotní fanoušci fotbalové Sparty. Za jednotlivé příspěvky odpovídá jejich autor a nemusí vyjadřovat názory a stanovisko redakce.
Pokud chceš přispět i ty, neváhej a kontaktuj nás na fanousci@spartaforever.cz .
Zasláním jakéhokoli materiálu dává jeho odesílatel redakci automaticky svolení k jeho publikování na tomto webu a právo k případnému dalšímu využití.
Zároveň tím potvrzuje, že je jeho autorem. Jakékoliv užití obsahu těchto stránek včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků, videí a fotografií je bez písemného souhlasu Sparta Forever zakázáno.
2004 - 2018 (c) Sparta Forever (fanousci@spartaforever.cz) Follow spartaforever on Twitter
reklama
reklama